Znamy zwycięzców

11. MFFA Animator

Przycisk_animator
Buy_ticket

Festiwal na półmetku

10.07.2017

Thumb_wide_014_img_5268_-_w_kadrze_-_piotr_bedli_ski


Jeden z najważniejszych festiwali animacji w tej części Europy jest już na półmetku. Za nami 130 filmów, i 10 wydarzeń dodatkowych, w tym niesamowicie kolorowy performance BIG NAZO oraz Master Class głównego animatora Simpsonów – Davida Silvermana. W ciągu najbliższych czterech dni nominowany do nagrody PISF’u festiwal ANIMATOR nie zwolni. Przed nami ponad 170 projekcji, koncerty, wydarzenia performatywne oraz Ceremonia Wręczenia Złotych Pegazów.


Jednym z festiwalowych gości jest Phil Mulloy, autor filmów promujących tegoroczną edycję festiwalu oraz laureat Brązowego Pegaza 9.MFFA Animator. Dziś o 18:00 pokażemy retrospektywę jego filmów.
RETORSPEKTYWA PHILA MULLOYA 10.07, g 18:00, Kino Muza

Szczególnym wydarzeniem będzie Master Class z udziałem jednego z reżyserów „Gnijącej Panny młodej” - Mike’a Johnsona, który na spotkaniu w Poznaniu opowie o wyzwaniach związanych z tworzeniem animacji poklatkowej.
MIKE JOHNSON I MASTER CLASS , 10.07, g. 20:00, Kino Muza

Wieczory należą do artystów, którzy w ramach wydarzeń specjalnych prezentują na Animatorze połączenie animacji i muzyki. Pojawią się m.in. artyści z Austrii w projekcie PROMISE OF THE FUTURE: VENTIL, MC RHINE & EGGSIST.
10.07, 21:45, Klub Festiwalowy, Park Wieniawskiego

Myśląc o animacji z Austrii organizatorzy nie mogli pominąć programu prezentującego – 10. lat Animation’s Studio, czyli ASP w Wiedniu. Pokaz obejmuje selekcję animowanych filmów studentów z ostatnich dziesięciu lat.
ASP W WIEDNIU - 10 LAT ANIMATIONS STUDIO, 11.07, 16:00, CK Zamek, Kino Pałacowe

W ramach obchodów 70-lecia polskiej animacji zapraszamy na pokaz filmów, które cenzura odłożyła przez wiele lat na półki.
SALON ODRZUCONYCH SIEDEMDZIESIĘCIOLECIA, 11.07, 20:00, Kino Muza

Mocnym punktem programu prezentowanego w Klubie Festiwalowym 11 lipca będzie projekt przygotowany przez dwa duety tworzące tercet: kinoMANUAL (Aga Jarząb i Maciek Bączyk) oraz Pin Park (Maciek Polak i Maciek Bączyk). Zapraszamy!
KINOMANUAL - KONCERT Z WIZUALIZACJAMI, 11.07, 21:45, Klub Festiwalowy,Park Wieniawskiego.