ANIMATOR.PL

Konkurs Polskich Filmów Animowanych

Przycisk_animator
Buy_ticket

ANIMATOR JUTRA - WARSZTATY DLA DZIECI

19.06.2017

Thumb_wide_img_9899_-_w_kadrze_-_piotr_bedli_ski

Ruszają zapisy na warsztaty dla dzieci ANIMATOR JUTRA, w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator.
Termin tegorocznych warsztatów to 10 - 13 lipca. Jak zwykle czeka na Was wielu wspaniałych artystów, którzy zaprezentują rozmaite techniki animacji. Zapraszamy do zapoznania się z programem.


Uwaga! Udział w warsztatach możliwy jest WYŁĄCZNIE PO WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI. Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji należy wykupić bilet w cenie 1 zł (za cały cykl warsztatowy). Bilety będą dostępne w kasie CK Zamek od 3 lipca.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7 - 12 lat.
Dzieci uczestniczą w jednym warsztacie przez cztery dni. Wszystkie warsztaty odbywają się w przestrzeniach Centrum Kultury Zamek, w dwóch cyklach, w godzinach 10.00 - 12.00 i 13.00 - 15.00 (każda z godzin to inna grupa warsztatowa)

Rezerwacje przyjmuje Lucyna Perz, tel. 666 391 233, mail: rezerwacje@csdpoznan.pl, w godzinach 9.00 - 14.00. Zapisy ruszają 19 czerwca. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą uwzględniane.

WARSZTATY ANIMATOR JUTRA

ZAMIEŃMY SIĘ NA CHWILĘ W ZWIĘRZĘTA
Warsztat animacji w technice pixilacji
prowadzenie: Caroline Nugues (Francja)
Każde dziecko ma swoje ulubione zwierzę. Czasami też ludzie wyglądają lub zachowują się podobnie do zwierząt. Podczas warsztatów dzieci „zamienią” się na chwilę w zwierzęta, aby odkryć w sobie odrobinę ukrytej dzikości. Stworzą trójwymiarowe papierowe maski wykorzystując różne wzory. Przemienione w rozmaite dzikie zwierzęta wybiorą się na pełną przygód wyprawę do miejskiej dżungli. Będą animowały swoje postacie oraz wymyślały sceny i zdarzenia, które realizowane będą w plenerze w parku znajdującym się przy Centrum Kultury ZAMEK

ZABAWA Z MISTRAMI STAREJ KOMEDII
warsztat animacji w technice rotoskopii i technikach mieszanych
prowadzenie: Clémentine Robach (Francja)
Podczas warsztatu dzieci stworzą film zainspirowany najbardziej znanymi postaciami starych niemych komedii takimi, jak: Charlie Chaplin, Buster Keaton, Flip i Flap. Posłużą się w tym celu techniką rotoskopii, polegającą na tworzeniu kadrów na podstawie klatek z filmów zrealizowanych tradycyjną kamerą. Będą również wykorzystywały technikę animacji wycinakowej i rysunkowej, aby ożywić i zmodyfikować archiwalne zdjęcia. Każdy z uczestników dostanie swoją sekwencję wydrukowanych kadrów ze starych filmów i jego zadaniem będzie twórcze ich opracowanie.

SPOTKANIA
warsztat animacji w technice lalkowej
prowadzenie: Michael Carrington (Czechy)
Warsztat ma na celu przeprowadzenie uczestników od początku do końca przez twórczy proces realizacji lalkowego filmu animowanego. Zaczynając od poszukiwania pomysłu, opowiadania historii za pomocą języka filmowego, poprzez tworzenie drucianych konstrukcji lalek, animowanie ich, zdjęcia poklatkowe w trójwymiarowej przestrzeni i wzajemną interakcję postaci na planie zdjęciowym. Warsztatowa praca nad filmem zmobilizuje uczestników do współdziałania w zespole, co jest niezbędne w tworzeniu wspólnego dzieła. Tytuł warsztatu „Spotkania” jest inspiracją dla uczestników, która ma ich zachęcić do pracy z dwoma lub trzema postaciami i budowania ich wzajemnych interakcji. Będzie to wymagało opracowania specjalnej „choreografii” dla lalek tak, aby każdy widz mógł dobrze zrozumieć, co się dzieje w poszczególnych scenach.

NARYSUJ DŹWIĘK
warsztat animacji w technice rysunkowej
prowadzenie: prof. Jacek Adamczak
Podczas warsztatów dzieci wspólnie z artystą podejmą próbę interpretacji i wizualizacji dźwięku za pomocą animowanego obrazu. Przedmiotem twórczych poszukiwań relacji obrazu i dźwięku będzie utwór muzyczny. Poprzez animację rysunkową – wykonaną ołówkiem, kredką lub farbą na papierze – spróbują opowiedzieć obrazem to, co słyszą. Takie „opisywanie” muzyki daje dużą „frajdę”, a kluczem do sukcesu będzie swoboda działania i poczucie humoru. Muzyka znakomicie współgra z animacją. Jej naturalny rytm i tempo pomogą animacji w budowaniu dynamicznego obrazu. Omówione zostaną zasady procesu animacji, przygotowane będą projekty i w ten sposób rozpocznie się filmowa przygoda. Zobaczymy jakimi efektami zaowocuje nieskrępowana wyobraźnia i wrażliwość młodych animatorów inspirowana dźwiękiem.

STRASZYDŁA RODZIME. WŚRÓD LASÓW, NA POLACH, NA WODACH, NA WIETRZE
warsztat animacji w technice wycinankowej
prowadzenie: Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski
Animacja, nad którą dzieci będą pracowały podczas warsztatów, będzie miała formę bestiariusza ilustrującego stworzenia z polskiego folkloru i legend. Wybrane stworzenia zostaną posegregowane według miejsc i żywiołów, z którymi są związane: lasem, polem, wodą i powietrzem. Oprócz warstwy plastycznej ważną rolę będzie odgrywać tekst, nagrania głosów. Ilustrowanie istot z rodzimego folkloru umożliwi pokazanie bogactwa słownictwa języka polskiego oraz jego dźwiękonaśladowcze właściwości.