RUSZA NABÓR NA KONKURS

PREMIERA CZOŁÓWKI
13. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

Animator dla Dzieci

22.06.2015

Thumb_wide_interstil

Animator Jutra – warsztaty


Zapisy na warsztaty ANIMATOR JUTRA
Zgłoszenia od 22.06 przyjmuje Lucyna Perz pod numerem telefonu: 666 391 233 lub 61 646 44 73, bądź emailowo: rezerwacje@csdpoznan.pl

Terminy: 13 – 16. 07.15
g. 10.00 – 12.00 I grupa
g. 13.00 – 15.00 II grupa

"Zaczarowany las" - warsztat w technice animacji lalkowej, Magdalena Osińska
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak powstaje historia filmowa. Następnie, na podstawie sugerowanego tematu, wymyślą scenariusz, do którego nagrają dialogi i narrację. Dzieci poznają techniki animacji lalkowej oraz sposób wykonania lalek. Będą też mogły samodzielnie zaprojektować i wykonać lalki z materiałów, takich jak suszone owoce, szyszki, tekstylia, a następnie wprowadzą lalki w życie za pomocą animacji poklatkowej.

"Basen" - warsztat w technice animacji wycinankowej, Veronika Samartseva

Na warsztaty w technice animacji wycinankowej Samartseva przygotowała pomysł z basenem. Wiele może się wokół niego zdarzyć. Ludzie mogą wypoczywać w słońcu, pływać, skakać do wody, grać w piłkę na trawniku, uczestniczyć w zabawie piknikowej, mogą tam też być zwierzęta. Na początku będzie wielki tłum, ale nadejdzie burza i wszyscy uciekną. Basen opustoszeje, nastąpi cisza. Samartseva woli pracować w technice animacji wycinankowej, ponieważ jest jej bliska i dość łatwa w wykonaniu. Dzieci mogą pracować nad postaciami albo tłem, a inne mogą zajmować się zdjęciami.

„CYRK – czyli, co by było, gdyby…” - warsztat w technice animacji plastelinowej, Monika Kuczyniecka
Czy można wyobrazić sobie arenę cyrkową bez zwierząt? A co by było, gdyby… to zwierzęta zasiadły na widowni, a ludzie występowali na arenie? Czy mogłyby nam wtedy powiedzieć, co myślą o występach w cyrku? Podczas warsztatów kilogramy plasteliny zamienią się w zaczarowany świat kolorów i niesamowitych zdarzeń. Dzieci wspólnie z artystką ulepią zwierzęta, postacie, dekoracje, będą rzeźbiły plastelinę, malowały scenografię i animowały to, co powstanie na zajęciach. Przeprowadzą wywiady ze zwierzętami, ludźmi i niezwykłymi stworkami. Na koniec animowane postacie pokażą kilka magicznych sztuczek, które wprowadzą w zachwyt nawet najsmutniejszego dorosłego!

"Moje wymarzone wakacje" – warsztat w technice animacji wycinankowej i pixilacji, Joanna Kożuch, Boris Šima
Tematem warsztatów prowadzonych przez Borisa Šimę i Joannę Kożuch będą wymarzone wakacje. Podczas zajęć dzieci, wspólne z artystami, spróbują przenieść się do miejsc, w których nigdy jeszcze nie były, a o których marzą, albo do miejsc, w których uwielbiają przebywać. Dzięki animacji będą mogły pływać w morzu, zwiedzać Paryż albo wspinać się w Alpach. Pracując w technice pixilacji i wycinanki spróbują (oprócz kolorowego papieru) rozanimować również samych siebie. Każdy z uczestników będzie mógł polatać nad Poznaniem, popływać na pirackiej łodzi, skoczyć z Rzymu do Warszawy albo zanurkować w Warcie (a może i w oceanie). Granice wyznaczać będzie wyłącznie fantazja!

„Janko Hraško” - warsztat w technice animacji papierowej, Martin Snopek

Tematem warsztatu będzie bajka, znana zarówno polskim, jak i słowackim dzieciom. Po wspólnym jej przeczytaniu powstanie storyboard, a potem uczestnicy w mniejszych grupach przystąpią do realizacji filmu. Warsztat będzie zrealizowany w technice animacji papierowej. Poszczególne sekwencje powstaną z kawałków kolorowej bibuły wydzieranych bez użycia nożyczek. Artystyczną inspiracją będzie ceramika Picassa, której niezwykłe formy i barwy przypominają pełne ekspresji rysunki dziecięce.