Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Goście festiwalu / 2019


Goście 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator


Tim Allen 
Od 19 lat zajmuje się animacją poklatkową, Tim Allen był głównym animatorem nominowanego do Oscara obrazu Wesa Andersona Isle of Dogs. Pracował także przy Fantastic Mr Fox, Tim Burton's Corpse Bride oraz Frankenweenie. Animował też nagrodzonego Oscarem Peter & the Wolf i nominowanego do Oscarów My Life as a Zucchini; przez wiele lat pracował przy realizacji seriali telewizyjnych, min.: Fireman Sam, Postman Pat oraz Shaun the Sheep i Creature Comforts USA dla Aardman Animations. Tim był Naczelnym Animatorem The Magic Piano, zrealizował także specjalne wydanie Club Penguin w technice poklatkowej dla Disney’a. 

Anna E. Dziedzic
Specjalistka ds. PR z 10-letnim doświadczeniem w branży filmowej w zakresie planowania i wdrażania strategii promocyjnych. Obecnie jest odpowiedzialna za promocję zachęt finansowych i przemysłu audiowizualnego w Film Commission Poland (pod auspicjami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej). Poprzednio pracowała w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych, była rzeczniczką Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz kierowała działem PR i marketingu wytwórni filmowej Alvernia Studios. 

Sławomir Grünberg
Producent, reżyser, laureat nagrody Emmy za obrazy dokumentalne, reżyser, kamerzysta i montażysta urodzony w Lublinie, w rodzinie o korzeniach żydowskich. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi na wydziale kinematografii i reżyserii. Z Polski wyemigrował do Stanów w roku 1981, od tego czasu wyreżyserował i wyprodukował ponad 45 filmów dokumentalnych. Jego niezależna twórczość skupia się na najważniejszych kwestiach społecznych, ekologicznych i politycznych, co przyniosło mu międzynarodową sławę. Filmy Sławomira nagrodzono Złotym Orłem w Cine, otrzymał też liczne Grand Prix, nagrody publiczności oraz nagrody dla najlepszego filmu dokumentalnego.

Łukasz Kubiński
Współwłaściciel studia Dash Dot Creations. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych i Wzornictwa we Wrocławiu. W roku 2009 współzałożył studio Dash Dot Creations, w którym pełni funkcję Dyrektora Kreatywnego, odpowiedzialnego za stronę wizualną produkcji. Nadzorował i był odpowiedzialny za kreatywną stronę kilkuset zrealizowanych projektów reklamowych oraz przeznaczonych dla branży gier komputerowych. 

Dr Johnchill Lee
Absolwent Uniwersytetu w Tsinghua oraz Uniwersytetu w Wuhan z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w animacji. Obecnie wiceprezes ASIFA, Sekretarz Generalny ASIFA CHINA, Prezes Beijing Dison Digital Entertainment Co., Ltd., Dyrektor Beijing Digital Creative Industrious Association, biegły z ramienia KOCCA (Koreańskiej Agencji Treści Kreatywnych), biegły Narodowego Departamentu Rozwoju Przemysłu Animacji, a także członek Komitetu Technicznego Standaryzacji Prasy i Publikacji. 

Mikkel Mainz
Założyciel studia kreatywnego Skjald. Reżyser serialu animowanego Tales of Alethrion, jeden z pierwotnych założycieli Sun Creature. Także nauczyciel technik animacji i nadzorca w The Animation Workshops. Celem jego oraz inicjatywy Skjald jest opowiadanie świetnych historii poprzez oryginalne produkcje filmowe 2D, powieści graficzne, gry fabularne, ilustracje oraz materiały na YouTube. 

Marcin Muszyński 
Członek zarządu DDC oraz CDI Supervisor. Odpowiada za rendering, oświetlenie i silniki gier. Brał udział w tworzeniu zwiastunów wielu znanych gier komputerowych, zajmował się produkcją telewizyjną i reklamową. Prowadzi warsztaty w formie tradycyjnej oraz online. W ostatnich latach realizuje swoje dwie wielkie pasje: produkcję 3D oraz dzielenie się wiedzą z innymi. 

Yves Nougarède
Urodzony w 1974 w Annecy, animację odkrył dzięki telewizji. Do pierwszych eksperymentów z animacją plastelinową wykorzystywał kamerę 8mm. Edukację filmową rozpoczął w szkole średniej i kontynuował ją na Uniwersytecie Lumière w Lyonie 2. Po odmowie odbycia służby wojskowej został zatrudniony w dziale filmowym festiwalu w Annecy. Obecnie odpowiada za wprowadzanie i archiwizację danych. Jego główna rola to operator wideo komisji kwalifikacyjnej festiwalu. Dzięki temu, od roku 1997 miał możliwość obejrzenia rocznie ponad 3000 filmów. W 2012 został członkiem komisji kwalifikacyjnej Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, a od roku 2016 zajmuje się demami tworzonymi w technologii wirtualnej rzeczywistości, VR@Annecy. 

Aneta Ozorek
Dyrektor artystyczna KLIK Amsterdam Animation Festival, opiekun filmowy i pedagog. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie produkcji imprez branżowych, warsztatów edukacyjnych, pokazów i festiwali na rynku polskim i europejskim. Jest doradcą ds. programu festiwalu Kino w Trampkach w Warszawie oraz Kierownikiem Sekcji Krótkich Filmów na CEE Animation Pitching Forum. Członek zarządu Konferencji Krótkich Form Filmowych. Polski ambasador na Europejskim Konkursie Animacji oraz członek Europejskiego Stowarzyszenia Filmu Dziecięcego. Twórca ilustracji do siedmiu książek dla dzieci. Członek jury na festiwalach Berlinale, Odense Film Festival (Dania), Animabar (Kosowo), Primanima (Węgry), Kineko (Japonia), Baltic Pitching Forum (Litwa) i wielu innych.

Katarzyna Wilk
Od 2006 roku pracuje w Krakowskiej Fundacji Filmowej.  Wicedyrektor KFF SALES & PROMOTION - agencji zajmującej się promocją polskich filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych poprzez projekty POLISH DOCS, POLISH SHORTS i POLISH ANIMATIONS. Szefowa KFF Industry – działu towarzyszącego Krakowskiemu Festiwalowi Filmowemu. Kuratorka wielu przeglądów i retrospektyw filmowych w ramach kilkudziesięciu międzynarodowych festiwali filmowych, organizatorka polskich stoisk na targach filmowych i polskich delegacji producentów na najważniejszych wydarzeniach branżowych, odpowiedzialna także za opracowywanie strategii i dystrybucję festiwalową filmów. 

Paulina Zacharek 
Założycielka i współwłaścicielka firmy MOMAKIN; specjalistka ds. dystrybucji kinowej animacji oraz edukacji profesjonalnej w zakresie filmu.  Współorganizatorka Animarkt Stop Motion Forum, współprogramerka sekcji Masters i Business na tymże wydarzeniu.