Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Dla widzów z niepełnosprawnościami

12. MFFA Animator — informacje dla osób z niepełnosprawnościami:

Cena biletu wstępu dla opiekuna osoby z niepełnosprawnościami na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach 12. MFFA Animator wynosi 1 zł.

Wolontariusze
W każdym z miejsc festiwalowych do dyspozycji gości festiwalu będzie wolontariusz, uwrażliwiony na problemy i potrzeby osób z niepełnosprawnościami i możliwość ich udziału w festiwalu. Wolontariusz udzieli szczegółowych informacji, z jakich punktów programu można korzystać bez utrudnień.

Dostępność miejsc festiwalowych:

1 — BIURO FESTIWALOWE / BIURO PRASOWE / KINO MUZA, ul. Św. Marcin 30
Obiekt przy ul. Św. Marcin jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Przy wejściu do kina nie ma progu. Kasa znajduje się na parterze. Istnieje możliwość wjazdu na piętro budynku dla osób na wózkach. W windzie znajduje się także oznakowanie w alfabecie Braille’a. Na poziomie +1 znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na teren obiektu można wchodzić z psem asystującym. W kinie dostępna jest pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących. Istnieje możliwość korzystania ze słuchawek do audiodeksrypcji. Bezpośrednio przed budynkiem nie ma możliwości zaparkowania samochodu. 

2 — CK ZAMEK, Sala Wielka oraz CK Zamek, Kino Pałacowe św. Marcin 80/82
Centrum Kultury ZAMEK jest jednym z partnerów projektu Dostępna Kultura, prowadzonego przez Fundację MILI LUDZIE. Dostępne są udogodnienia (windy, tuby, toalety). Na parterze, w czerwonej tubie, znajdują się w pełni dostępne: kasa oraz punkt informacyjny, gdzie można zakupić bilety na wydarzenia. Do Zamku można wchodzić z psem asystującym. U ochrony obiektu dostępny jest wózek, który można wypożyczyć na czas pobytu w Zamku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie CK Zamek:
http://ckzamek.pl/podstrony/170-niepelnosprawni/.

3 — UAP: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu al. Marcinkowskiego 29
Bezpośrednio przed budynkiem UAP-u znajdują się dwa miejsca parkingowe-koperty (należy uprzednio zgłosić potrzebę skorzystania z nich do kierownictwa biura promocji: piotr.grzywacz@uap.edu.pl). Na terenie obiektu znajduje się jedna wielkogabarytowa winda towarowa, usprawniająca komunikację pionową oraz dostępność dla osób z niepełnosprawnościami w obrębie całego zespołu budynków. Budynek B jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (istnieje możliwość podjazdu od strony wewnętrznego dziedzińca, obiekt wyposażony jest w windy i toalety dla osób z niepełnosprawnościami). Do budynku A można dostać się przez łącznik z budynkiem B (gdzie znajduje się toaleta, w samym budynku A jej nie ma). Budynek D nie posiada udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami (brak toalet dostępnych dla osób na wózkach inwalidzkich). Na teren całego obiektu można wchodzić w towarzystwie psa asystującego.

4 — KLUB FESTIWALOWY Park Wieniawskiego
W parku w czasie trwania wydarzenia będzie znajdowała się osobna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami (odpowiednio duża, z podjazdem). Jest możliwość wjazdu i poruszania się na wózku na terenie parku, można również wchodzić z psem asystującym. W najbliższej okolicy parku nie znajdują się miejsca oznaczone znakiem koperty.

5 — SCENA NA PIĘTRZE, ul. Masztalarska 8
Obiekt przy ul. Masztalarskiej jest trudno dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem znajduje się jedno miejsce parkingowe z kopertą. Nie ma podjazdu przy wejściu i nie istnieje możliwość wjazdu na piętra budynku dla osób na wózkach. W budynku nie ma toalet dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Na teren obiektu można wchodzić z psem asystującym.

6 — HOTEL NOVOTEL POZNAŃ Plac Andersa 1
Istnieje możliwość zatrzymania się na parkingu przed hotelem (znajdują się tam dwa miejsca-koperty), znajduje się także płatny parking podziemny (z windą na piętra hotelu). Jest możliwość wjazdu i poruszania się na wózku inwalidzkim na terenie obiektu. Na poziomie recepcji (poziom 0) znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Hotel posiada 4 windy, jak również 6 pokoi dostosowanych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W pokoju i łazience nie ma progów, ponadto w łazience zamontowano dodatkowe uchwyty przy toalecie, prysznicu. Pokój dla osoby z niepełnosprawnościami jest połączony drzwiami z pokojem, który docelowo przeznaczony jest dla opiekuna. Jeśli osoba z niepełnosprawnościami przyjedzie z opiekunem, można te drzwi otworzyć, umożliwiając swobodne przejście bez wychodzenia na korytarz hotelowy. Na teren obiektu można wchodzić z psem asystującym (w takim przypadku nie jest pobierana opłata dobowa za zwierzę).